#1 2006-11-22 14:41:21

Znamir

Administrator

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2006-11-01
Posty: 496
Punktów :   

Piłki po raz kolejny

Pewnie większość już widziała, ale tak na wszelki wypadek:
http://drechu.superhost.pl/infopage.php?id=25

Normalnie te piłki czasem się trafiają na allegro po ok. 90-100 zeta, na ebay po $20-25, ale do aukcji internetowych dochodzą koszty przesyłki jeszcze. Tutaj jeżeli by się zebrało 10 osób chętnych to byłyby fajne piłki po 80 zeta. Ja bym się za tę cenę decydował, przy 90 złociszach bym się zastanawiał. W związku z tym mam pytanie czy ktoś jeszcze byłby chętny. Ja wiem, że teraz większość odkłada kasę na koszulki, kaski, pady i resztę sprzętu, ale gwiazdka niedługo, więc może byście pomęczyli rodzinkę o ciut większe wsparcie finansowe


This is my football. There are many like it, but this one is MINE.
My football is my best friend. It is my life.
I must master it as I must master my life.
My football without me is useless. Without my football, I am useless...

Offline

 

#2 2006-11-22 20:21:07

yellow

Administrator

Skąd: Kraków-NH
Zarejestrowany: 2006-07-21
Posty: 499
Punktów :   

Re: Piłki po raz kolejny

Ja dopiero może w połowie Grudnia bym był chętny


IMPOSSIBLE IS NOTHING
Niemożliwe nie istnieje

Offline

 

#3 2006-11-22 23:58:42

Znamir

Administrator

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2006-11-01
Posty: 496
Punktów :   

Re: Piłki po raz kolejny

Mnie się nie spieszy i chętnie poczekam nawet do stycznia jeżeli ktoś będzie miał finanse na piłkę dopiero wtedy. Im więcej nas się zbierze tym lepiej i przydałoby się, żeby było w sumie chętnych na minimum te 5 piłek.


This is my football. There are many like it, but this one is MINE.
My football is my best friend. It is my life.
I must master it as I must master my life.
My football without me is useless. Without my football, I am useless...

Offline

 

#4 2006-11-23 00:36:56

Zbroja

Administrator

2267916
Zarejestrowany: 2006-07-16
Posty: 447
Punktów :   

Re: Piłki po raz kolejny

panowie jak macie wolny czas to znajdzcie wszystko o piłkach "Wilson NFL extrem". czy to naoralny wymiar i waga i takie tam. bo mozna je kupić po 13 euro plus koszt przesylki ok 19 euro ale przy okazji można coś sobie zamówić z forella. pilke mozna zobaczyc na www.forelle.com


Sacrifice- to some, it is just a word, to others it is a code
What matters is the team.
He's willing to live for the team, to fight for the team, to die for the team.
KRAKÓW KNIGHTS

Offline

 

#5 2006-11-23 08:57:55

Znamir

Administrator

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2006-11-01
Posty: 496
Punktów :   

Re: Piłki po raz kolejny

Szukając info o piłkach gdzieś się nadziałem na jakimś forum na kilka postów na temat tej piłki. Generalnie opinia osoby, która tę piłkę kupiła była taka, że lepiej kupić coś lepszego, bo piłka wprawdzie ma rozmiar oficjalny, ale dziwnie się nią rzuca i łapie i raczej do normalnej gry się nie nadaje.

Ta piłeczka do której podałem wcześniej linka jest na forelle za 25€.


DODANE PÓŹNIEJ :

Hmm... Poszperałem teraz konkretnie na temat tej piłki NFL Extreme. Skóra syntetyczna, rozmiar i waga oficjalne, dobra do gry na wszystkich rodzajach nawierzchni, przeznaczona do gry rekreacyjnej (więc do treningów powinna być ok). Cena na forelle jest mocno wygórowana. Te piłki chodzą normalnie po $10. Ja znalazłem na eBay za $8 [kliknij].
Wprawdzie koszt takiej przesyłki z USA byłby wysoki, ale przy większej ilości i tak się opłaca. Przy założeniu, że zmawialibyśmy 10 piłek zrobiłem szybki kosztorys:

Piłki: 10 x $8 = $80
Przesyłka (liczona dla wagi 13 funtów, czyli 10 piłek + pudło jakieś): ok $30 (morska - 4 do 6 tygodni) lub ok. $50 (lotnicza - do 2 tygodni)

Razem: ok. $110-$130
Koszt jednostkowy: ok. $11-$13

Biorąc pod uwagę, że euro jest w chwili obecnej po ok. 3,80 zł a dolar amerykański ok. 3 zł, cena NFL Extreme kupionej u tego sprzedawcy z eBay wyniosłaby max 40 zł, podczas gdy na forelle cena bez przesyłki to jakieś 50 zł.

Pozostaje jeszcze kwestia ewentualnego cła (musiałbym się zorientować jak wygląda sytuacja ze sprzętem sportowym), ale jeżeli by je przyłożyli (w co wątpię, bo wysyłałem osobiście z USA gitarę za $700 i urząd celny się nią nie zainteresował) to byłoby to najprawdopodobniej 22% wartości, czyli ok $18 co zwiększałoby cenę pojedynczej piłki o niecałe 6 zeta (czyli max 46 zeta za piłkę z eBay).

Ostatnio edytowany przez Dario (2006-11-23 11:55:37)


This is my football. There are many like it, but this one is MINE.
My football is my best friend. It is my life.
I must master it as I must master my life.
My football without me is useless. Without my football, I am useless...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl